Pomoc - spis treści

Dlaczego gry planszowe?

Właśnie. Dlaczego? Cóż takiego w dobie gier konsolowych, tabletów, internetu i setek kanałów telewizyjnych mają do zaoferowania dzieciom, młodzieży i dorosłym gry planszowe? Różnie można odpowiadać na tak postawione pytanie, lecz moim skromnym zdaniem właściwie każda odpowiedź będzie dobra, bo w planszówkach znajdujemy wszystko to, czego nie dają rozrywki elektroniczne - ze swej natury mające raczej izolujący charakter.

Gry planszowe umożliwiają rodzinie czy znajomym wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze - choć nierzadko bardzo napiętej ;) Sprzyjają zacieśnianiu więzi międzyludzkich - niezależnie od tego czy gracze mają 3 czy 93 lata. Nie niszczą wzroku. Sprzyjają utrzymaniu (szczególnie u starszych) wysokiej kondycji umysłowej.

Niezwykle cenne są dla dzieci. Wspomagają ogólny rozwój intelektualny oraz w naturalny sposób (bez nachalności edukacyjnej) uczą konkretnych umiejętności. Nie tylko czytania czy liczenia, lecz także społecznych. W końcu sami wiemy, jak trudno bywa młodemu człowiekowi (powiedzmy trzyletniemu, ale i znacznie starszym) przyjąć porażkę ;) Uczą wytrwałości w dążeniu do celu a także kreatywności w myśleniu. Czasy bezrefleksyjnego rzucania kostką i przesuwania pionków dawno minęły!

Ale za bardzo się rozpisałem. Nie ma co dywagować - pora rozpocząć kolejną planszówkową przygodę!

Paweł Teterycz właściciel LimonkaGames i pasjonat planszówek

Spis treści

Dlaczego wypożyczalnia LimonkaGames?

Cóż, z podobnych powodów dla których swego czasu dużą popularnością cieszyły się wypożyczalnie video. Gry planszowe tanie nie są. Może powstać więc pytanie czy lepiej kupić grę i mieć na własność czy też wypożyczyć np. z LimonkaGames. W naszej wypożyczalni ceny wypożyczeń są tak skalkulowane, by za równowartość jednej gry można było wypożyczyć co najmniej 7 - 12 gier. Każdą na dwa tygodnie. To czas wystarczający na przynajmniej dwukrotne rozegranie partii nawet w "dłuższe" tytuły.

Reasumując, w LimonkaGames za cenę 1 gry kupionej w sklepie możesz liczyć na:

Każdy teraz musi ocenić sam czy w każdą grę, którą nabył, rozegrał 20 partii i czy gdzieś w połowie nie były już trochę mniej atrakcyjne?

Ponadto, jeżeli gra rzeczywiście przypadnie Ci do gustu, możesz ją nabyć w LimonkaGames w bardzo przystępnej cenie - nową lub używany egzemplarz (który właśnie jest u Ciebie) z ciekawym rabatem.

Spis treści

Jak przebiega proces wypożyczenia?

Możesz po prostu zadzwonić do nas i umówić się na "jednorazowe" wypożyczenie gry za kaucją. Do tego nie jest potrzebna rejestracja w serwisie, chociaż rejestrując się uzyskasz możliwość rezerwacji wybranej gry.

Jeżeli natomiast spodoba Ci się nasza oferta abonamentowa, którą gorąco polecamy :), postępuj zgodnie z poniższą listą:

1. Najpierw musisz się zarejestrować. Najlepiej od razu wypełnić także dane adresowe niezbędne do realizacji procesu wypożyczenia.

2. Następnie wybierz abonament dla siebie. Możesz też wypożyczać gry pojedynczo bez abonamentu (w takim przypadku niezbędna będzie wpłata kaucji). Jeżeli zamierzasz korzystać z opcji wysyłkowej (kurierem lub paczkomatem) dodatkowo wybierz także pakiet wysyłkowy.

3. Opłać wybrany abonament - najpóźniej gotówką przy osobistym odbiorze pierwszego wypożyczenia. Bezpośrednio po wyborze abonamentu możesz także skorzystać z wygodnych płatności online lub dokonać zwykłego przelewu bankowego. Wpłatę online zarejestrujemy w większości przypadków w czasie do 15 minut. Przelew bankowy przeważnie do 24h w dni robocze (w mBanku tego samego dnia roboczego).

4. Z listy gier wybierz pozycję dla siebie. Klikasz w "Wypożycz" i wypełniasz formularz w którym określasz sposób odbioru. W przypadku wybrania wysyłki kurierem gra zostanie wysłana na adres podany w profilu, w przypadku przesyłki paczkomatem zostanie użyty adres email oraz numer telefonu. W ten sposób rezerwujesz grę do wypożyczenia. Rezerwacja ważna jest jeden dzień. Należy ją jeszcze potwierdzić w Twoim profilu (o tym niżej). Jeżeli żaden egzemplarz gry nie jest obecnie dostępny, możesz dopisać się do kolejki oczekujących. Zostaniesz automatycznie powiadomiony, gdy przyjdzie Twoja kolej. Patrz też "Czekam na gry".

5. W Twoim profilu otwórz "Koszyk rezerwacji" i potwierdź, które gry chcesz wypożyczyć. Możesz też anulować rezerwacje. Rezerwacje są ważne 24h. Uwaga: w wyjątkowych przypadkach pracownik LimonkaGames może ograniczyć liczbę wypożyczanych jednorazowo gier lub poprosić o wpłatę kaucji.

6. Czekaj na maila o możliwości odbioru osobistego lub na przesyłkę pocztową z LimonkaGames.

7. Graj przez dwa tygodnie.

8. Zwróć grę do wypożyczalni (osobiście lub w dowolny inny sposób np. paczkomatem).

W razie problemów nie wahaj się z nami skontaktować.

Spis treści

Ile to kosztuje?

Zasady odpłatności za korzystanie z Wypożyczalni precyzuje Cennik.

Spis treści

Czy muszę mieć 18 lat, żeby korzystać z LimonkaGames?

Nie. W takim wypadku należy wypełnić i dostarczyć do LimonkaGames Oświadczenie Rodzica lub Opiekuna.

Spis treści

Czy mogę otrzymać grę kurierem lub paczkomatem?

Tak. Decydujesz o tym w trakcie dokonywania rezerwacji gry. W przypadku wybrania wysyłki kurierem gra zostanie wysłana na adres wskazany w Twoim profilu. W przypadku korzystania z wysyłki Paczkomatem InPost Twój email i telefon zostaną przekazane InPost w celu wykonania usługi. Jeżeli masz konto w InPost najlepiej jest, by Twój adres mailowy wskazany w Twoim profilu pokrywał się ze zdefiniowanym w InPost. Niestety nie obsługujemy przesyłek międzynarodowych.

Spis treści

Kiedy mogę odebrać osobiście grę?

Po otrzymaniu maila z serwisu LimonkaGames informującego o skompletowaniu zamówienia. Zwykle będzie to dzień zamówienia lub ewentualnie następny (szczególnie dla rezerwacji wykonanych po 14:00). Proszę też zwrócić uwagę w trakcie wykonywania rezerwacji gry w jakich dniach i godzinach możliwy jest odbiór w wybranym punkcie.

Spis treści

Kiedy otrzymam przesyłkę z grą?

W przypadku gier dostępnych od ręki w LimonkaGames można liczyć na otrzymanie przesyłki do 3 dni roboczych. Gdy wszystkie egzemplarze gry są aktualnie wypożyczone - do 3 dni roboczych od momentu zwrotu pierwszego egzemplarza. W niektórych przypadkach czas oczekiwania może ulec wydłużeniu.

Spis treści

Kiedy muszę oddać grę?

Wiemy, że z rozstanie z planszówką stanowi traumatyczne doświadczenie. Dlatego może ona u Ciebie zostać aż dwa tygodnie od dnia odbioru (osobistego lub wysyłkowego). Po tym okresie należy zwrócić grę w dowolny sposób. W przypadku zwrotu pocztą lub paczkomatem decyduje data nadania.

Spis treści

Rejestracja

Przed pierwszym wypożyczeniem należy się zarejestrować.

Przy wstępnej rejestracji można nie wypełnić sekcji danych adresowych, jednak będą one potrzebne do wypożyczenia gry.

Dane przekazane LimonkaGames w trakcie rejestracji nie będą upubliczniane (z wyjątkiem tzw. nick'a) czy przekazywane podmiotom trzecim i będą służyć jedynie celom związanym z obsługą wypożyczalni oraz działaniami marketingowymi LimonkaGames. Wspomniany wyżej "nick", czyli ksywka, może zostać pokazany innym użytkownikom serwisu jako element prezentacji kolejki użytkowników oczekujących do wypożyczenia danej gry.

W przypadku wyboru Paczkomatu jako sposobu wysyłki adres email oraz numer telefonu zostaną przekazane InPost w celu realizacji usługi.

W przypadku wyboru kuriera jako sposobu wysyłki zostanie wykorzystany adres wprowadzony w Twoim profilu.

Istotne jest również, by zdefiniować odpowiednio bezpieczne hasło, które musi spełniać wszystkie z poniższych wymagań:

Uwaga: osoby niepełnoletnie mogą korzystać z wypożyczalni jedynie za zgodą Rodzica lub Opiekuna potwierdzoną Oświadczeniem (do ściągnięcia tu).

Spis treści

Logowanie

Wypożyczać gry mogą jedynie zalogowani użytkownicy. Logowanie polega na wpisaniu adresu mailowego podanego przy rejestracji oraz aktualnego hasła. W razie zgubienia hasła należy skorzystać z funkcji odtwarzania dostępu.

Spis treści

Zgubiłem(am) hasło. Co dalej?

W przypadku zgubienia hasła należy skorzystać z funkcji odtwarzania dostępu. Na podany adres mailowy zostanie wysłane automatycznie wygenerowane nowe hasło. Sugerujemy jego zmianę na własne w Twoim profilu.

Spis treści

Jak zacząć, czyli lista gier i kategorii.

Strona główna serwisu LimonkaGames przedstawia listę gier (po prawej) i kategorii (po lewej). Domyślnie wyświetlane są wszystkie gry w kolejności alfabetycznej.

Kliknięcie w nazwę kategorii ograniczy listę gier do wybranej kategorii. By wrócić do pełnej listy, należy kliknąć "Wszystkie kategorie" (z lewej, u góry listy kategorii).

Gry można także posortować malejąco lub rosnąco (klikając w nagłówek kolumny) wg:

Kliknięcie w miniaturkę gry lub jej nazwę otwiera stronę ze szczegółami klikniętej planszówki. Oprócz szczegółowych danych gry można tam znaleźć również informacje o aktualnej dostępności egzemplarzy w LimonkaGames, przeczytać opis, obejrzeć kilka zdjęć i ewentualnie zarezerwować pozycję do wypożyczenia (względnie dopisać się do kolejki oczekujących).

Spis treści

Rezerwacja gry

By zarezerwować grę do wypożyczenia, należy z listy gier wejść na stronę konkretnego tytułu (np. klikając w miniaturkę gry lub jej nazwę). W kolumnie "Akcja" należy kliknąć "wypożycz". Otworzy się formularz wypożyczenia. Należy zaznaczyć właściwą formę wypożyczenia i kliknąć przycisk "Ok".

W przypadku wyboru Paczkomatu jako sposobu wysyłki adres email oraz numer telefonu zostaną przekazane InPost w celu realizacji usługi.

W przypadku wyboru kuriera jako sposobu wysyłki zostanie wykorzystany adres wprowadzony w Twoim profilu.

Przed dokonaniem rezerwacji należy zwrócić uwagę na dostępność danej pozycji (kolumna "Dostępność" na stronie szczegółów gry). Znaczenie dostępności jest następujące:

Rezerwacja jest ważna przez 24h. Po upływie tego terminu niepotwierdzone w profilu rezerwacje zostaną anulowane.

Spis treści

Twój profil

Twój profil jest miejscem w którym możesz:

Spis treści

Twoje dane

W zakładce Dane rejestracyjne możesz obejrzeć i ewentualnie zmienić informacje wprowadzone podczas rejestracji w LimonkaGames.

Przeczytaj też pomoc dotyczącą rejestracji.

Spis treści

Zakładka "Czekam na gry"

W zakładce tej znajduje się lista gier do których stoisz w kolejce. Możesz zrezygnować z niektórych, zaznaczając je i klikając przycisk "Wychodzę z kolejki".

Lista prezentuje też Twoje aktualne miejsce w kolejce. Jeżeli jesteś pierwszy w kolejce, to natychmiast po powrocie egzemplarza danego tytułu do LimonkaGames Twoja gra zostanie przesunięta do koszyka rezerwacji, gdzie będzie oczekiwać na Twoje potwierdzenie przez 24h. Nie obawiaj się, nie musisz ciągle tutaj zaglądać ;) Dostaniesz maila, gdy zajdzie taka potrzeba.

Spis treści

Zakładka "Koszyk rezerwacji"

W koszyku rezerwacji znajduje się lista zarezerwowanych dla Ciebie gier do wypożyczenia. Rezerwacje ważne są 24h. W tym czasie należy zaznaczyć odpowiednie gry i potwierdzić chęć ich wypożyczenia. Wkrótce potem otrzymasz mail z LimonkaGames informujący o możliwości odbioru osobistego lub wysłaniu przesyłki.

Niepotwierdzone rezerwacje zostaną automatycznie anulowane, ale możesz wcześniej sam zrezygnować z rezerwacji klikając przycisk "Rezygnuję", co udostępni grę innym użytkownikom.

Spis treści

Zakładka "Właśnie wypożyczam"

W zakładce "Właśnie wypożyczam" znajdziesz listę aktualnie wypożyczanych przez Ciebie gier wraz z informacją o terminie zwrotu.

Spis treści

Zakładka "Kiedyś u mnie"

Zakładka "Kiedyś u mnie" prezentuje historię Twoich wypożyczeń.

Spis treści

Zakładka "Abonament, punkty, płatności"

Zakładka "Abonament, punkty, płatności" prezentuje informacje na temat posiadanych przez Ciebie abonamentów (możesz mieć jednocześnie ile chcesz), stopnia ich wykorzystania, terminów ważności, wykupionych przez Ciebie pakietów wysyłkowych oraz ewentualnych nieopłaconych jeszcze zakupów.

W przypadku dokonywania wpłat przelewem, prosimy o umieszczaniu w tytule wskazanego kodu, który ułatwi nam rejestrację płatności i w rezultacie przyspieszy aktywację zakupionych produktów.

Spis treści

O podziale gier w LimonkaGames na grupy abonamentowe

Gry w LimonkaGames podzielone są na grupy abonamentowe, co oznacza, że każda gra ma przypisany abonament (np. Start, Plus lub Premium) uprawniający do jej wypożyczenia. Przy czym "wyższy" abonament, czyli z większą liczbą punktów, uprawnia również do wypożyczania gier z niższych abonamentów. Przykładowo abonament Plus zawiera również wszystkie gry z abonamentu Start.

Spis treści

O abonamentach bez limitu

W abonamencie bez limitu nie ma limitów na ilość wypożyczeń. Wypożyczasz przez pół roku - jednocześnie do trzech gier. Każda gra może zostać u Ciebie przez dwa tygodnie.

Reasumując: by wypożyczyć egzemplarz danej gry w abonamencie bez limitu należy jedynie:

Abonament bez limitu ważny jest przez pół roku od dnia zakupu.

Spis treści

O abonamentach punktowych

Najważniejszą cechą abonamentu punktowego jest... liczba punktów ;) Każde wypożyczenie wymaga wykorzystania pewnej (zależnej od gry) liczby punktów. Im więcej punktów w abonamencie tym więcej gier wypożyczysz. Wypożyczasz przez rok - jednocześnie do trzech gier. Każda gra może zostać u Ciebie przez dwa tygodnie.

Reasumując: by wypożyczyć egzemplarz danej gry w abonamencie punktowym należy spełnić dwa warunki:

Abonament punktowy ważny jest przez rok od dnia zakupu. Nie ma przeszkód, by jednocześnie posiadać kilka abonamentów - nawet takich samych.

Spis treści

Czy abonament punktowy się opłaca?

Po wybraniu abonamentu punktowego z tabelki otrzymujesz pulę od 1000 do 4000 punktów. Każde wypożyczenie zdejmuje z puli liczbę punktów określoną indywidualnie dla każdej gry z osobna.

Każdy abonament punktowy wystarcza przeciętnie na kilkanaście - kilkadziesiąt wypożyczeń przy cenie rzędu kilku złotych za wypożyczenie gry na dwa tygodnie! Ponieważ abonament spełnia również rolę podstawowego zabezpieczenia na wypadek zniszczenia gry, nie wymagamy żadnych dodatkowych wpłat (np. kaucji).

Reasumując wypożyczenie jednej gry na dwa tygodnie z odbiorem osobistym w abonamencie punktowym kosztuje przeciętnie zaledwie 5 - 7 zł.

Ponadto dalsze obniżenie ceny można uzyskać otrzymując bonusowe punkty np. za publikację opisów gier :)

Przy wypożyczeniu wysyłkowym należy jeszcze doliczyć koszt transportu. W tym przypadku zakładając, że w jednej paczce prześlemy 3 gry, koszt wysyłki przypadający na pojedynczą grę wyniesie do 6,- zł (w zależności od wybranego pakietu wysyłkowego). W przypadku pakietu "Tam i z powrotem" koszt ten obejmuje również zwrot gry do Wypożyczalni!

Spis treści

O pakietach wysyłkowych

Jeżeli chcesz wypożyczyć grę wysyłkowo, potrzebny Ci będzie pakiet wysyłkowy. Najważniejszą cechą pakietu wysyłkowego jest ... liczba paczek w pakiecie ;)

Np. 5 paczek w pakiecie oznacza, iż zanim pakiet się wyczerpie możesz otrzymać z LimonkaGames 5 przesyłek z grami. Ponieważ jedną przesyłką wysyłamy do trzech gier, pakietem takim możesz przesłać do 15 gier (5 x 3 = 15).

Szczególnie korzystne są pakiety "Tam i z powrotem", które obejmują nie tylko transport paczki do Ciebie, ale także zwrot do Wypożyczalni. Po zadeklarowaniu chęci zwrotu poprzez formularz na stronie http://szybkiezwroty.pl otrzymasz kod SMS, który otworzy skrzynkę w dowolnym paczkomacie :) Szczegółową instrukcję zwrotu dołączamy do każdej paczki.

Jedną przesyłką wyślemy gry, których rezerwacje wykonasz mniej więcej w tym samym czasie, czyli tego samego dnia w niewielkich odstępach czasowych. Jeżeli chciałbyś, by kompletowanie przesyłki przebiegło w inny sposób - koniecznie nas o tym powiadom najlepiej jeszcze przed potwierdzeniem rezerwacji.

Niestety nie obsługujemy przesyłek międzynarodowych.

Spis treści

Oj, podarło się! Względnie zalało ;)

Cóż, może się zdarzyć, że gra podczas wypożyczenia ulegnie uszkodzeniu czy nawet zniszczeniu. Bywa też, że zginą drobne elementy. Co wtedy?

Istotne jest, by Klient sam zgłosił wystąpienie takiego zdarzenia. Szkoda gry, ale tragedii nie będzie. Postaramy się dojść do porozumienia w oparciu o poniższe zasady.

Jeżeli gra zostanie zdekompletowana, ulegnie całkowitemu zniszczeniu, nie będzie naszym zdaniem nadawała się do dalszego użytkowania w wypożyczalni lub nie zostanie zwrócona - Klient powinien dokonać zwrotu kosztów. Będzie to aktualna cena rynkowa pomniejszona o zużycie gry w momencie wypożyczenia. Zniszczony egzemplarz przejdzie na własność Klienta.

Jeżeli gra ulegnie uszkodzeniu w mniejszym stopniu, czyli jej stan ulegnie pogorszeniu, ale będzie naszym zdaniem nadawała się do dalszego użytkowania w wypożyczalni - ustalimy z Klientem indywidualnie dalszy sposób postępowania. Możemy np. zaproponować Klientowi zakup gry z rabatem lub poprosimy o wpłatę odszkodowania stosownego do utraty wartości wypożyczanego egzemplarza czy też naprawę gry.

Spis treści

Czy mogę kupić wypożyczoną grę?

Oczywiście :) Wyślij maila lub skontaktuj się z nami w inny sposób. Z pewnością otrzymasz rabat :) w stosunku do ceny rynkowej.

Spis treści

Czy mogę sprzedać/oddać swoją grę do wypożyczalni?

Napisz do nas, bardzo lubimy planszówki... ;) A zwłaszcza ciekawe, w dobrym stanie.

Spis treści

Powrót do serwisu.