O podziale gier w LimonkaGames na grupy abonamentowe

Gry w LimonkaGames podzielone są na grupy abonamentowe, co oznacza, że każda gra ma przypisany abonament (np. Start, Plus lub Premium) uprawniający do jej wypożyczenia. Przy czym "wyższy" abonament, czyli z większą liczbą punktów, uprawnia również do wypożyczania gier z niższych abonamentów. Przykładowo abonament Plus zawiera również wszystkie gry z abonamentu Start.

Punkty odbioru osobistego

Lista punktów w których można wypożyczyć (a także zwrócić) gry znajduje się w zakładce Kontakt.

Cennik

1. Oferta dla miłośników rozwiązań subtelnych jak krasnoludzki topór

Półroczny abonament bez limitu wypożyczeń i bez kaucji. Jednorazowo do 3 gier ze wskazanego abonamentu (lub niższego) na dwa tygodnie.

Oferta Cena z VAT
Abonament Premium 199,- zł
Abonament Plus 149,- zł
Abonament Start 69,- zł

2. Oferta dla miłośników gier optymalizacyjnych

Roczny abonament z dużą pulą punktów na wypożyczenia i bez kaucji. Jednorazowo do 3 gier ze wskazanego abonamentu (lub niższego) na dwa tygodnie.

Oferta Punkty w abonamencie Cena z VAT
Abonament Premium 4000 pkt. 199,- zł
Abonament Plus 2500 pkt. 149,- zł
Abonament Start 1000 pkt. 69,- zł

3. Wypożyczenie jednorazowe

Płacisz tylko za wypożyczenie jednej gry ze wskazanego pakietu na 2 tygodnie + zwrotna kaucja. Rezerwacji możesz dokonać przez stronę internetową Wypożyczalni lub telefonicznie.

Gra z pakietu Cena z VAT Kaucja
Premium 18,- zł 250,- zł
Plus 15,- zł 150,- zł
Start 9,- zł 100,- zł

4. Koszty przesyłek (nie dotyczy odbiorów osobistych)

Im większy pakiet wybierzesz, tym niższa cena za wysłanie pojedynczej paczki.
Jednorazowo do 3 gier w jednej paczce, więc koszt wysłania pojedynczej paczki rozkłada się (maksymalnie) na trzy gry.
Szczególnie korzystne są pakiety "Tam i z powrotem" - obejmują one także koszt zwrotu do Wypożyczalni.

Usługa Oferta Paczki w pakiecie Cena z VAT
kurier Kurier do Ciebie x10 10 170,- zł
paczkomaty zwroty Paczkomat: Tam i z powrotem x10 10 170,- zł
paczka w Ruchu zwroty Paczka w Ruchu: Tam i z powrotem x10 10 170,- zł
kurier Kurier do Ciebie x5 5 88,- zł
paczkomaty zwroty Paczkomat: Tam i z powrotem x5 5 88,- zł
paczka w Ruchu zwroty Paczka w Ruchu: Tam i z powrotem x5 5 88,- zł
kurier Kurier do Ciebie 1 18,- zł
paczkomaty zwroty Paczkomat: Tam i z powrotem 1 18,- zł
paczka w Ruchu zwroty Paczka w Ruchu: Tam i z powrotem 1 18,- zł

O abonamentach bez limitu

W abonamencie bez limitu nie ma limitów na ilość wypożyczeń. Wypożyczasz przez pół roku - jednocześnie do trzech gier. Każda gra może zostać u Ciebie przez dwa tygodnie.

Reasumując: by wypożyczyć egzemplarz danej gry w abonamencie bez limitu należy jedynie:

Abonament bez limitu ważny jest przez pół roku od dnia zakupu.

O abonamentach punktowych

Najważniejszą cechą abonamentu punktowego jest... liczba punktów ;) Każde wypożyczenie wymaga wykorzystania pewnej (zależnej od gry) liczby punktów. Im więcej punktów w abonamencie tym więcej gier wypożyczysz. Wypożyczasz przez rok - jednocześnie do trzech gier. Każda gra może zostać u Ciebie przez dwa tygodnie.

Reasumując: by wypożyczyć egzemplarz danej gry w abonamencie punktowym należy spełnić dwa warunki:

Abonament punktowy ważny jest przez rok od dnia zakupu. Nie ma przeszkód, by jednocześnie posiadać kilka abonamentów - nawet takich samych.

Czy abonament punktowy się opłaca?

Po wybraniu abonamentu punktowego z tabelki otrzymujesz pulę od 1000 do 4000 punktów. Każde wypożyczenie zdejmuje z puli liczbę punktów określoną indywidualnie dla każdej gry z osobna. Średnia "cena" w punktach zaktualizowana 22.04.2014 dla gier dostępnych w poszczególnych abonamentach wynosi:

Jak łatwo policzyć przekłada się to na wypożyczenia następująco:

Jak widać, każdy abonament punktowy wystarcza przeciętnie na kilkanaście - kilkadziesiąt wypożyczeń przy cenie rzędu kilku złotych za wypożyczenie gry na dwa tygodnie! Ponieważ abonament spełnia również rolę podstawowego zabezpieczenia na wypadek zniszczenia gry, nie wymagamy żadnych dodatkowych wpłat (np. kaucji).

Reasumując wypożyczenie jednej gry na dwa tygodnie z odbiorem osobistym w abonamencie punktowym kosztuje przeciętnie zaledwie 5 - 7 zł

Ponadto dalsze obniżenie ceny można uzyskać otrzymując bonusowe punkty np. za publikację opisów gier :)

Przy wypożyczeniu wysyłkowym należy jeszcze doliczyć koszt transportu. W tym przypadku zakładając, że w jednej paczce prześlemy 3 gry, koszt wysyłki przypadający na pojedynczą grę wyniesie do 6,- zł (w zależności od wybranego pakietu wysyłkowego). W przypadku pakietu "Tam i z powrotem" koszt ten obejmuje również zwrot gry do Wypożyczalni!

O pakietach wysyłkowych

Jeżeli chcesz wypożyczyć grę wysyłkowo, potrzebny Ci będzie pakiet wysyłkowy. Najważniejszą cechą pakietu wysyłkowego jest ... liczba paczek w pakiecie ;)

Np. 5 paczek w pakiecie oznacza, iż zanim pakiet się wyczerpie możesz otrzymać z LimonkaGames 5 przesyłek z grami. Ponieważ jedną przesyłką wysyłamy do trzech gier, pakietem takim możesz przesłać do 15 gier (5 x 3 = 15).

Szczególnie korzystne są pakiety "Tam i z powrotem", które obejmują nie tylko transport paczki do Ciebie, ale także zwrot do Wypożyczalni. Po zadeklarowaniu chęci zwrotu poprzez formularz na stronie http://szybkiezwroty.pl otrzymasz kod SMS, który otworzy skrzynkę w dowolnym paczkomacie :) Szczegółową instrukcję zwrotu dołączamy do każdej paczki.

Jedną przesyłką wyślemy gry, których rezerwacje wykonasz mniej więcej w tym samym czasie, czyli tego samego dnia w niewielkich odstępach czasowych. Jeżeli chciałbyś, by kompletowanie przesyłki przebiegło w inny sposób - koniecznie nas o tym powiadom najlepiej jeszcze przed potwierdzeniem rezerwacji.

Niestety nie obsługujemy przesyłek międzynarodowych.

Powrót do serwisu.